Türk Eczacıları Birliği TEB, yaptığı açıklamada yardım sandığı tarafından eczacılara kullandırılan kredilerin faiz oranlarında artırıma gitti. son zamanlardaki ekonomi piyasalarındaki çalkalanmalar ve gösterge faizin yükselerek %10,97 ye çıkması TEB yardımlaşma sandığı kredilerine de faiz artışı olarak yansıdı. bundan böyle 29.08.2015 Tarihinden itibaren Eczacıların kullanacakları kredilere uygulanan faiz oranları %1 den %1,15 seviyesine yükseltildi. Bu durum ana para haricinde ödenecek faiz miktarı yeni oranlarla birlikte artmış oldu. Örneğin olarak 5.000 TL faiz ödeyecek bir eczacı aynı periyot için artık 5750 TL ödemek zorunda kalacak.

Konu ile ilgili TEB ‘den yapılan Açıklama Aşağıdaki Şekilde:

Sayı:39.A
TEB-faizKonu: Kredi Faizleri hk.
BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA,
Ülkemizde oluşan koşullar ve son günlerdeki gelişmeler sonucunda sandık kaynaklarının günün koşullarına uygun ve etkin yönetimi sağlayabilmek amacıyla, kullandırılan kredilerin; aylık % 1 olan kullandırım faiz oranını, aylık %1,15 olarak yeniden belirlemiştir.
Buna göre, Türk Eczacıları Birliği Yardımlaşma Sandığı’ndan T.İş Bankası aracılığıyla
kullandırılacak kredi oranları ve geri ödeme tablosu 28.08.2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere şekilde yeniden düzenlenmiştir.
Bilgilerinizi ve konunun üyelerinize duyurulmasını saygılarımla rica ederim.
Saygılarımla,
 
Ecz. İsmail BAŞDİL
Sayman