deva-ilacTürkiye’ deki Ar-ge birimine sahip şirketlerin farklı kategorilerde en iyi performansa sahip olanlarına ödül verildi. Bilim sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen bu yıl 4. kez yapılan Özel Sektör Ar-Ge merkezleri zirvesinde Deva İlaç kendi kategorisinde En iyi ar-ge merkezine sahip firma seçildi.

Şirketlerin Ar-Ge performanslarının incelendiği ve buna bağlı olarak  süreçte Ar-Ge personel istihdamı, Ar-Ge harcama insidansı, proje geliştirme kapasitesi, işbirliği ve etkileşim, fikri mülkiyet yetkinliği ve ticarileşme olmak üzere 6 farklı kriter göz önünde bulunduruldu. 2009 Yılında kurulan Deva İlaç Ar-Ge Birimi Devarge, uzman ekibi ve tüm kriterlerdeki öncü başarısı ile öne çıktı.

Tekstil, hazır giyim,ilaç,  savunma, elektronik, mekanik, otomotiv, savunma dayanıklı tüketim gibi sektörlerden Ar-Ge faaliyeti bulunan firmaların kendi kategorilerinde değerlendirilerek ödül verildiği zirvede Ar-Ge yatırımları ve uygulamaları konusunda ilaç sektöründe Deva İlaç firması ödüle layık görüldü ve kendi sektörünün en iyi AR-Ge merkezine ve faaliyetine sahip şirket seçildi.